Aktualności

Cze 24

Upadłość duńskiego ubezpieczyciela Gefion

Duńskie towarzystwo ubezpieczeniowe Gefion zbankrutowało. Już rok temu lokalny organ nadzoru finansowego (Finanstilsynet) cofnął mu licencję na prowadzenie działalności. Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych udziela pełnych gwarancji poszkodowanym w zdarzeniach na terenie naszego kraju, spowodowanych przez kierujących pojazdami zarejestrowanymi za granicą  i ubezpieczonymi w Gefion.

 

W dniu 7 czerwca 2021 r. zostało ogłoszone bankructwo duńskiego towarzystwa ubezpieczeniowego Gefion. Już w ubiegłym roku jego sytuacja finansowała nie dawała szans na poprawę, dlatego 24 czerwca 2020 r. duński organ nadzoru finansowego (Finanstilsynet) cofnął mu licencję na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej. W związku z tym zaprzestało ono zarówno sprzedaży nowych umów ubezpieczenia, jak i odnowień umów dotychczas istniejących.

 

Towarzystwo Gefion prowadziło działalność ubezpieczeniową przede wszystkim w zakresie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na zasadzie swobody świadczenia usług (FOS) i swobody ustanawiania oddziałów (FOE) przede wszystkim poza duńskim rynkiem, w krajach UE: Francji, Irlandii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Szwecji i Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych informuje, że udziela pełnych gwarancji na rzecz poszkodowanych w przypadku szkód, które miały miejsce na terenie naszego kraju, a będących następstwem zdarzeń spowodowanych ruchem pojazdów zarejestrowanych poza granicami Polski i ubezpieczonych w upadłym towarzystwie Gefion.

 

W przypadku wątpliwości należy kontaktować się bezpośrednio z PBUK: 

  • telefonicznie: + 48 22 551 51 00, 
  • korespondencyjnie: ul. Świętokrzyska 14, 00-050 Warszawa lub 
  • na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

24 czerwca 2021 r.

 

Kontakt dla mediów

Mikołaj Skorupski

tel. +48 501 330 753
e-mail:

Materiały informacyjne
Zielona Karta
Zielona Karta

Kontakt

PBUK

ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa
tel:+48 (22) 551 51 00
e-mail: pbuk@pbuk.pl
więcej...