Materiały informacyjne

Materiały informacyjne

Materiały informacyjne

PBUK przedstawia raport na temat szkód na zagranicznych drogach, spowodowanych przez zmotoryzowanych kierujących pojazdami z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Liczba tego typu zdarzeń w latach pandemii maleje. Czy to zapowiedź poprawy zachowań naszych kierowców poza granicami kraju?

 

PBUK przedstawia raport na temat szkód na zagranicznych drogach, spowodowanych przez zmotoryzowanych kierujących pojazdami z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Liczba tego typu zdarzeń z roku na rok rośnie.

 

Jakie kary mogą spotkać kierowców jeżdżących bez OC po europejskich drogach? Czy wysokość sankcji w innych krajach jest wyższa niż w Polsce? Co jeszcze może grozić nieuczciwym zmotoryzowanym? Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych sprawdziło rozwiązania prawne stosowane w krajach Starego Kontynentu wobec właścicieli i kierujących nieubezpieczonymi pojazdami.

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przedstawia pierwszą Europejską Mapę Cen Ubezpieczeń Granicznych. Dzięki niej zmotoryzowani podróżujący przez kraje Starego Kontynentu, którzy zapomną przed wyjazdem odebrać od swojego ubezpieczyciela Zieloną Kartę, uzyskają informację na temat wydatku, z jakim muszą się liczyć przekraczając granice niektórych państw.

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami, dotyczącymi sposobów postępowania w przypadku zdarzeń drogowych za granicą oraz zdarzeń w kraju, z udziałem kierujących pojazdami z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi.

Kontakt dla mediów

Mikołaj Skorupski

tel. +48 501 330 753
e-mail:

Zielona Karta
Zielona Karta

Kontakt

PBUK

ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa
tel:+48 (22) 551 51 00
e-mail: pbuk@pbuk.pl
więcej...