Aktualności

Wrz 21

Rumuńskie City Insurance straciło licencję na działalność

Rumuńska Komisja Nadzoru Finansowego (ASF) stwierdziła niewypłacalność lokalnego towarzystwa ubezpieczeniowego City Insurance SA i cofnęła mu zezwolenie na prowadzenie działalności. Złoży też do sądu wniosek o wszczęcie postępowania likwidacyjnego wobec ubezpieczyciela.

 

Roszczenia potencjalnych wierzycieli City Insurance SA można w tej sytuacji kierować do rumuńskiego Funduszu Gwarancyjnego dla Ubezpieczających (FGA). Wnioski składać można w sytuacji, gdy zdarzenie objęte ważną polisą ubezpieczeniową wystąpiło w okresie pomiędzy datą cofnięcia zezwolenia, a datą wypowiedzenia umów ubezpieczenia, ale nie później niż 90 dni od dnia ogłoszenia przez Sąd postanowienia o wszczęciu postępowania likwidacyjnego.

 

- Zgodnie z rumuńskim prawem, wierzyciele City Insurance SA mogą składać do FGA wnioski o odszkodowanie od dnia opublikowania decyzji ASF w Dzienniku Urzędowym Rumunii i maksymalnie do 90 dnia od chwili, w którym decyzja Sądu o wszczęciu postępowania likwidacyjnego stanie się prawomocna - wyjaśnia Mariusz Wichtowski, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

 

W przypadku roszczeń ubezpieczeniowych, które powstały po uprawomocnieniu się orzeczenia Sądu o wszczęciu postępowania likwidacyjnego, wnioski o wypłatę można składać w terminie 90 dni od dnia powstania roszczenia.

 

Jednocześnie Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych informuje, że udziela poszkodowanym pełnych gwarancji w zakresie wszystkich roszczeń wynikłych z wypadków powstałych na terenie Polski spowodowanych ruchem pojazdów, których posiadacze mieli zawarte ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej  w rumuńskim towarzystwie City Insurance SA. 

 

W przypadku dodatkowych pytań związanych ze zdarzeniami spowodowanymi ruchem pojazdów ubezpieczonych w City Insurance SA, PBUK służy pomocą: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: (22) 551 51 00, ul. Świętokrzyska 14, 00-050 Warszawa.

 

21 września 2021 r.

 

Kontakt dla mediów

Mikołaj Skorupski

tel. +48 501 330 753
e-mail:

Materiały informacyjne
Zielona Karta
Zielona Karta

Kontakt

PBUK

ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa
tel:+48 (22) 551 51 00
e-mail: pbuk@pbuk.pl
więcej...