Aktualności

Gru 22

Mniej szkód z winy obcokrajowców

Ponad 3 proc. zdarzeń drogowych powodują w Polsce kierowcy z zagranicy. W 2020 r. byli sprawcami 12,7 tys. wypadków i kolizji, pisze na łamach grudniowego Miesięcznika Ubezpieczeniowego Mariusz Wichtowski, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. To zdecydowanie mniej niż rok wcześniej. Poszkodowanym wypłacono z tego tytułu świadczenia o łącznej wartości 89,5 mln zł, czyli o prawie 22 proc. mniej niż w poprzednim roku. Spadek liczby zdarzeń z winy obcokrajowców to skutek ograniczenia ruchu transgranicznego spowodowanego przez pandemię. Najwięcej kolizji i wypadków na polskich drogach spośród obcokrajowców powodowali kierowcy z Niemiec, czytamy w artykule.

 

Odkąd przyszło nam żyć w zupełnie nowej rzeczywistości, w której karty rozdają, w znacznie większym stopniu niż dotychczas, szeroko rozumiane organy administracji publicznej na całym świecie, w związku z panującą pandemią, obserwujemy zmiany w całym spektrum otaczających nas zjawisk, pisze Mariusz Wichtowski. Dotyczą one w równym stopniu spraw codziennych, jak choćby robienie zakupów, ale także trudnych do przewidzenia czynności, takich jak załatwianie likwidacji szkód komunikacyjnych. 

 

Na szczęście liczba zdarzeń drogowych rejestrowanych przez Policję maleje. Według danych Komendy Głównej w 2020 r. ponad 405,6 tys. zdarzeń - 23,5 tys. wypadków i 382,0 tys. Rok wcześniej łączna liczba szkód drogowych była o 80 tys. (16,5 proc.) wyższa. Wśród nich wypadki stanowiły 30,3 tys. odnotowanych zdarzeń, a kolizje - 455,4 tys. 

 

Więcej w artykule "Mniej szkód z winy obcokrajowców" na łamach Mięsięcznika Ubezpieczeniowego. 

 

22 grudnia 2021 r. 

 

Kontakt dla mediów

Mikołaj Skorupski

tel. +48 501 330 753
e-mail:

Materiały informacyjne
Zielona Karta
Zielona Karta

Kontakt

PBUK

ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa
tel:+48 (22) 551 51 00
e-mail: pbuk@pbuk.pl
więcej...