Aktualności

Lut 25

Zgłaszanie szkód z winy kierujących pojazdami zarejestrowanymi na Ukrainie, Białorusi i w Rosji - na dotychczasowych zasadach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych będzie przyjmować zgłoszenia szkód wynikłych z ruchu pojazdów zarejestrowanych na Ukrainie, a także na Białorusi i w Rosji, według dotychczasowych zasad. Ze względu na agresję przeciwko Ukrainie ze strony Rosji oraz poparcie jej przez Białoruś, do PBUK napływają pytania ze strony użytkowników dróg, dotyczące tych kwestii. Zasady obowiązujące w ramach Systemu Zielonej Karty pozostają niezmienne.

 

W związku z agresją Rosji przeciwko Ukrainie, a także poparcia tego aktu przez Białoruś, do PBUK napływają pytania od użytkowników dróg, głównie firm zarządzających flotami transportowo - spedycyjnymi, o sposób zgłaszania szkód spowodowanych przez kierujących pojazdami zarejestrowanymi na Ukrainie, a także na Białorusi i w Rosji. 

 

Regulacje systemowe w tym zakresie pozostają niezmienne, a zgłoszenia przebiegać będą według dotychczasowych zasad.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, pytań bądź potrzeby interwencji, prosimy o kontakt:

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

ul. Świętokrzyska 14,

00-050 Warszawa

tel: (22) 551 51 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

25 lutego 2022 r.

 

Kontakt dla mediów

Mikołaj Skorupski

tel. +48 501 330 753
e-mail:

Materiały informacyjne
Zielona Karta
Zielona Karta

Kontakt

PBUK

ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa
tel:+48 (22) 551 51 00
e-mail: pbuk@pbuk.pl
więcej...