Aktualności

Sie 09

Duży ubezpieczyciel komunikacyjny na Gibraltarze zaprzestaje prowadzenia działalności

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych otrzymało od Rady Biur (Council of Bureaux) informację o zaprzestaniu prowadzenia działalności przez Enterprise Insurance, czołowego ubezpieczyciela na Gibraltarze. Jest to konsekwencja decyzji o przymusowej likwidacji, wydanej 22 lipca 2016 r. przez lokalną komisję usług finansowych - Gibraltar Financial Services Commission.

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych otrzymało od Rady Biur (Council of Bureaux) informację o zaprzestaniu prowadzenia działalności przez Enterprise Insurance, czołowego ubezpieczyciela na Gibraltarze. Jest to konsekwencja decyzji o przymusowej likwidacji, wydanej 22 lipca 2016 r. przez lokalną komisję usług finansowych - Gibraltar Financial Services Commission.

 

Firma była aktywnym uczestnikiem sektora polis komunikacyjnych. Działalność prowadziła na niektórych rynkach Systemu Zielonej Karty, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Irlandii i we Włoszech. Na rynkach tych była obecna dzięki unijnej zasadzie Freedom of Service, czyli gwarancji swobody prowadzenia działalności gospodarczej.

 

- Z otrzymanych przez nas informacji wynika, że polisy wykupione w Enterprise Insurance pozostają ważne. Firma nie może natomiast zaciąga nowych zobowiązań. Tymczasowy nadzór operacyjny nad nią przejął Sąd Najwyższy Gibraltaru - informuje Mariusz Wichtowski, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

 

- Wspólnie z Radą Biur śledzimy rozwój sytuacji. Jesteśmy w stałym kontakcie i ścisłej współpracy z instytucjami zaangażowanymi w zabezpieczenie gwarancji ubezpieczeniowych na rzecz klientów Enterprise Insurance. Monitorujemy dalsze kroki prawne w sprawie tej firmy - dodaje Mariusz Wichtowski.

 

Kontakt dla mediów

Mikołaj Skorupski

tel. +48 501 330 753
e-mail:

Materiały informacyjne
Zielona Karta
Zielona Karta

Kontakt

PBUK

ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa
tel:+48 (22) 551 51 00
e-mail: pbuk@pbuk.pl
więcej...