Aktualności

Lip 26

PBUK partnerem konferencji APRIA 2017

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych zostało partnerem dorocznej konferencji naukowej stowarzyszenia Asia-Pacific Risk and Insurance Association (APRIA). Wydarzenie odbędzie 31 lipca br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Tegoroczna edycja APRIA Annual Meeting będzie już 21. międzynarodowym spotkanie tej organizacji. Jest ona jedną z trzech najważniejszych na świecie instytucji ubezpieczeniowych. Jej celem jest promowanie globalnej komunikacji i współpracy w zakresie zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń oraz zapewnienia międzynarodowej, otwartej platformy akademickiej dla światowych ekspertów, badaczy i praktyków.

 

Na uwagę zasługuje fakt, że konferencja jeszcze nigdy nie była organizowana w Europie, a Polska jest pierwszym krajem Starego Kontynentu, któremu powierzono przygotowanie edycji. To także wyróżnienie dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz jego Katedry Ubezpieczeń.

 

W konferencji udział weźmie ok. 200 naukowców z całego świata.

 

Wśród prelegentów nie zabraknie Mariusza Wichtowskiego, prezesa zarządu PBUK, który w swoim wystąpieniu Practical aspects of the transborder claims within the EU countries przedstawi podstawowe problemy związane z zabezpieczeniem praw poszkodowanych w wypadkach transgranicznych na terenie Europy.