Aktualności

Gru 06

Nowy serwis internetowy PBUK

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych udostępniło nową stronę internetową. Serwis zawiera praktyczne informacje dla zmotoryzowanych, narzędzia ułatwiające przystąpienie do likwidacji szkody transgranicznej i jest przystosowany do użytkowania zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych. Podobnie jak dotchczas, strona internetowa przygotowana jest zarówno w języku polskim, jak i angielskim. 

 

Nowy serwis PBUK zawiera wiele praktycznych informacji dotyczących obowiązków zmotoryzowanych udających się swoimi pojazdami za granicę oraz zasad postępowania w przypadku uczestniczenia w kolizjach drogowych. Portal wskazuje także, jak zachować się w przypadku zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie naszego kraju, a spowodowanych przez cudzoziemców oraz możliwości skutecznego dochodzenia odszkodowania. 

 

bitmap

 

Serwis został unowocześniony pod kątem dostępu do najważniejszych treści i obejmuje swoim zakresem wszystkie obszary działalności PBUK w tym miedzy innymi: Biura Narodowego w Systemie Zielonej Karty, organu odszkodowawczego, centrum informacyjnego, a także dystrybutora ubezpieczeń granicznych. 

 

- Biuro chce wypełniać swoje zadania w sposób najwygodniejszy z punktu widzenia użytkowników. Dlatego znaczną część informacji, o które zapytania najczęściej do niego napływają, można dziś uzyskać automatycznie - mówi Mariusz Wichtowski, prezes zarządu PBUK. 

 

Do dyspozycji poszkodowanych oddano interfejs umożliwiający wyszukanie działających na polskim rynku korespondentów zagranicznych firm ubezpieczeniowych. To właśnie do nich można zgłaszać szkody, do których doszło na terenie Polski z winy kierujących pojazdami zarejestrowanymi w innych krajach Systemu Zielonej Karty. 

 

bitmap3

 

Podobny interfejs umożliwia wyszukiwanie reprezentantów do spraw roszczeń zagranicznych ubezpieczycieli, w przypadku zdarzeń zaistniałych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

bitmap2

 

- Strona jest bardziej przejrzysta, jej wygląd nowoczesny, a struktura przygotowana tak, aby dostęp do wszelkich treści był możliwie najprostszy. Tym niemniej będzie wdzięczni za wszelkie uwagi mogące pozytywnie wpłynąć na dalsze polepszenie funkcjonalności - podsumowuje Mariusz Wichtowski.

 

Kontakt dla mediów

Mikołaj Skorupski

tel. +48 501 330 753
e-mail:

Materiały informacyjne
Zielona Karta
Zielona Karta

Kontakt

PBUK

ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa
tel:+48 (22) 551 51 00
e-mail: pbuk@pbuk.pl
więcej...