Aktualności

Mar 31

PBUK w czasie pandemii dostępne przez internet, telefon i korespondencyjnie

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych w okresie pandemii koronawirusa działa nieprzerwanie. Zadania związane z obsługą transgranicznych zdarzeń komunikacyjnych objętych ubezpieczeniem OC realizowane są na bieżąco. Zmianie uległ jedynie sposób przyjmowania zgłoszeń. Sprawy dotyczące szkód można zgłaszać drogą elektroniczną, telefoniczną, a także korespondencyjną.

 

Z chwilą wybuchu pandemii koronawirusa i pojawieniem się ryzyka nagłego i nieoczekiwanego kryzysu zdrowotnego, ekonomicznego i społecznego, Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych przeszło na zdalny tryb pracy. Zmiana sposobu realizowania bieżących zadań podyktowana była koniecznością ochrony zdrowia i życia zarówno pracowników Biura, jak i interesantów. 

 

Oznacza to, że sprawy związane z obsługą transgranicznych zdarzeń objętych obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych można zgłaszać drogą elektroniczną, telefoniczną i korespondencyjną. Do dyspozycji poszkodowanych i klientów są:

nr tel. +48 (22) 551 51 00, czynny w godz. 7:30 - 14:30,

oraz email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Korespondencję należy natomiast słać na adres: 

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych 

ul. Świętokrzyska 14 

00-050 Warszawa

 

Biuro nie przyjmuje natomiast interesantów zgłaszających się osobiście. 

 

Tryb pracy zdalnej potrwa do odwołania.

 

Kontakt dla mediów

Mikołaj Skorupski

tel. +48 501 330 753
e-mail:

Materiały informacyjne
Zielona Karta
Zielona Karta

Kontakt

PBUK

ul. Świętokrzyska 14
00-050 Warszawa
tel:+48 (22) 551 51 00
e-mail: pbuk@pbuk.pl
więcej...